TOP-10 RESULTS 

ROAD
1. Gusts Eisaks - GP Zonnegem/BEL
1. Normunds Lasis - GP Bellegem/BEL 
1. Normunds Lasis - Mayor Cup/RUS/UCI1.2
1. Florian Fromm - Memorial Dan Racasan (1. Stage)/ROM
1. Florian Fromm - Memorial Dan Racasan (FGC)/ROM
1. Laurent Arn - Keggi Velo GP/LAT
1. Vasil Kiryienka - Belarus Championships (Time Trial)/BLR
1. A. Saramotins - Latvian Championships (Road Race)/LAT
1. Vasil Kiryienka - Course Solidarite (6. Stage)/POL/UCI2.1
1. Florian Fromm - EWAG Kriterium/GER
1. Florian Fromm - Rund um den Vilstalstausee/GER
1. Aleksejs Saramotins - Vienibas Bauciena/LAT
1. S. Firsanov - Tour De Bulgarie (5a. Stage/2006)/BUL/UCI2.2
2. A. Saramotins - Circuit Des Ardennes (1. Stage)/FRA/UCI2.2 
2. Normunds Lasis - GP Zonnegem/BEL
2. Aleksejs Saramotins - GP Bellegem/BEL
2. Aleksejs Saramotins - Ronde Van Waddinxveen/NED
2. Aleksejs Saramotins - Mayor Cup/RUS/UCI1.2 
2. Olegs Melehs - Five Rings Of Moscow (Prologue/RUS/UCI2.2
2. A. Saramotins - Five Rings Of Moscow (2. Stage/RUS/UCI2.2
2. Florian Fromm - Memorial Dan Racasan (Prologue)/ROM
2. Aleksejs Saramotins - Riga GP/LAT/UCI1.2
2. N. Lasis - Latvian Championships U23 (Road Race)/LAT
2. Aleksejs Saramotins - Ringerike GP (1. Stage)/NOR/UCI2.2
2. Aleksejs Saramotins - Ringerike GP (5. Stage)/NOR/UCI2.2
2. Olegs Melehs - Latvian Championships (Time Trial)/LAT
2. Olegs Melehs - Latvian Championships (Road Race)/LAT
2. Normunds Lasis - Norsk Syklefestival (2. Stage)/NOR
2. Vasil Kiryienka - GP Assenede/BEL
2. Laurent Arn - Swiss Championships (Team TT)/SUI
2. Vasil Kiryienka - GP Wachtebeke/BEL
2. Vasil Kiryienka - Scandinavian Open/SWE/UCI1.2
2. Vasil Kiryienka - Tour de Slovaquie (1. Stage)/SVK/UCI2.2
2. Kalvis Eisaks - Vienibas Bauciena/LAT
2. H. Pudans - Triptyque Des Barrages (3. Stage)/BEL/UCI2.2
2. Sergey Firsanov - Tour De Bulgarie (FGC/2006)/BUL/UCI2.2
3. Aleksejs Saramtonis - GP Herzele/BEL
3. Aleksejs Saramotins - GP Middelkerke/BEL
3. Kalvis Eisaks - GP Merelbeke/BEL
3. Florian Fromm - Frucadepreis Rosenheim/GER
3. Herberts Pudans - Latvian Championships U23/LAT
3. Vasil Kiryienka - GP Riga/LAT/UCI1.2
3. D. Ernestovskis - Latvian Championships (Road Race)/LAT
3. Florian Fromm - Giant Time Trial/GER
3. Sergey Firsanov - Szlakiem Walk Majora Hubala/POL/UCI1.2
3. Sergey Firsanov - Tour De Slovaquie (4a. Stage)/SVK/UCI2.2
3. Vasil Kiryienka - Tour de Slovaquie (4b. Stage)/SVK/UCI2.2
3. Florian Fromm - Corratec Radsportfestival Landshut/GER
4. Gusts Eisaks - GP Merchtem/BEL
4. Olegs Melehs - GP Adinkerke/BEL
4. Normunds Lasis - GP Herne/BEL 
4. Aleksej Saramotins - Circuit Des Ardennes (FGC)/FRA/UCI2.2
4. Herberts Pudans - GP Bellegem/BEL
4. Olegs Melehs - GP Herzele/BEL
4. A. Saramotins - Five Rings Of Moscow (1. Stage/RUS/UCI2.2
4. Kalvis Eisaks - Five Rings Of Moscow (2. Stage/RUS/UCI2.2
4. S. Firsanov - Five Rings Of Moscow (4. Stage/RUS/UCI2.2
4. Florian Fromm - Memorial Dan Racasan (2. Stage)/ROM
4. Florian Fromm - Memorial Dan Racasan (3. Stage)/ROM
4. Vasil Kiryienka - EOS Tallin GP/EST/UCI1.1
4. Normunds Lasis - Keggi Velo GP/LAT
4. G. Eisaks - Latvian Championships U23 (Road Race)/LAT
4. Normunds Lasis - Latvian Championships (Road Race)/LAT
4. V. Kiryienka - Course Solidarite (2. Stage)/POL/UCI2.1
4. Daniels Ernestovskis - GP Assenede/BEL
4. Florian Fromm - Altstadtkriterium Fürstenfeldbruck/GER
4. Vasil Kiryienka - Szlakiem Walk Majora Hubala/POL/UCI1.2
4. Florian Fromm - Buchloer Citykriterium/GER
4. Vasil Kiryienka - Tour de Slovaquie (4a. Stage)/SVK/UCI2.2
4. S. Firsanov - Tour De Bulgarie (2. Stage/2006)/BUL/UCI2.2
4. A. Saramotins - Tour De Bulgarie (4b. St./2006)/BUL/UCI2.2
5. Normunds Lasis - Tour De Normandie/FRA/UCI2.2
5. Olegs Melehs - Triptyque Des Monts (3. Stage)/BEL/UCI2.2 
5. Olegs Melehs - Circuit Des Ardennes (3. Stage)/FRA/UCI2.2 
5. Olegs Melehs - Zellik-Galmaarden/BEL
5. Florian Fromm - GP Allgäu Günzach/GER
5. Olegs Melehs - Mayor Cup/RUS/UCI1.2
5. Aleksejs Saramotins - EOS Tallinn GP/EST/UCI1.1
5. Vasil Kiryienka - Tartu Rattaralli/EST 
5. Janusch Laule - Radklassiker Reute/GER
5. Viesturs Luksevics - Norsk Syklefestival (2. Stage)/(NOR
5. A. Saramotins - Tour De Bulgarie (3. St./2006)/BUL/UCI2.2
6. Olegs Melehs - GP Ruddervoorde-Baliebrugge/BEL 
6. A. Saramotins - Circuit Des Ardennes (2. Stage)/FRA/UCI2.2
6. Gusts Eisaks - GP Bellegem/BEL
6. A. Saramotins - Five Rings Of Moscow (5. Stage/RUS/UCI2.2
6. Sergey Firsanov - Five Rings Of Moscow (FGC/RUS/UCI2.2
6. Herberts Pudans - Keggi Velo GP/LAT
6. K. Racenajs - Latvian Championships U23 (Road)/LAT
6. Aleksejs Saramotins - Scandinavian Open/SWE/UCI1.2
6. Vasil Kiryienka - Rothaus Regio Tour (4. Stage)/GER/UCI2.1
6. Sergey Firsanov - Tour De Slovaquie (2. Stage)/SVK/UCI2.2
6. Sergey Firsanov - Tour De Slovaquie (3. Stage)/SVK/UCI2.2
6. Sergey Firsanov - Tour De Slovaquie (FGC)/SVK/UCI2.2
6. Florian Fromm - Preis Der Stadtsparkasse Aichach/GER
6. Vasil Kiryienka - World Championships (TT)/AUT/UCI WC
6. TTTrial - Tour De Bulgarie (5b. Stage/2006)/BUL/UCI2.2
7. Olegs Mehles - Prix De Lillers/FRA/UCI1.2
7. Viesturs Luksevics - GP Knesselare/BEL
7. A. Saramotins - Circuit Des Ardennes (4. Stage)/FRA/UCI2.2 
7. Toms Veinbergs - Moorslede-Vierkaven/BEL
7. Sergey Firsanov - GP Of Moscow/RUS/UCI1.2
7. Kalvis Eisaks - Five Rings Of Moscow (Prologue)/RUS/UCI2.2
7. N. Lasis - Five Rings Of Moscow (5. Stage/RUS/UCI2.2
7. Olegs Melehs - Riga GP/LAT/UCI1.2
7. Gusts Eisaks - Keggi Velo GP/LAT
7. D. Ernestovskis - Latvian Championships U23 (Road)/LAT 
7. Laurent Arn - Swiss Championships (Time Trial)/SUI
7. Janusch Laule - Plüderhausen Classic/GER
7. Daniels Ernestovskis - GP De Pinte (BEL)
8. Normunds Lasis - GP Adinkerke/BEL
8. A. Saramotins - Tour De Normandie (8. Stage)/FRA/UCI2.2
8. Olegs Melehs - Triptyque Des Monts (2. Stage)/BEL/UCI2.2
8. Olegs Melehs - GP Middelkerke/BEL
8. Florian Fromm - Neuöttinger Strassenpreis/GER
8. Olegs Melehs - 8. SEB Ühispanga Tartu GP/EST/UCI1.1
8. Kalvis Eisaks - Tartu Rattaralli/EST
8. Normunds Lasis - Riga GP/LAT/UCI1.2
8. Aleksejs Saramotins - Keggi Velo GP/LAT
8. V. Kiryienka - Course Solidarite (FGC)/POL/UCI2.1
8. Peter Jörg - Breite Kriterium Schaffhausen/SUI
8. Sergey Firsanov - Puchar Uzdrowisk Karpackich/POL/UCI1.2
8. Peter Jörg - Grosser Olympia Preis/GER
8. N. Lasis - Triptyque Des Barrages (3. Stage)/BEL/UCI2.2
8. A. Saramotins - Tour De Bulgarie (8. St./2006)/BUL/UCI2.2
9. Normunds Lasis - Prix De Lillers/FRA/UCI1.2
9. Olegs Melehs - Tour De Normandie (1. Stage)/FRA/UCI2.2 
9. Olegs Melehs - Triptyque Des Monts (FGC)/BEL/UCI2.2
9. Olegs Melehs - GP Merelbeke/BEL
9. Aleksejs Saramotins - SEB Ühispanga Tartu GP/EST/UCI1.1
9. Vasil Kiryienka - Keggi Velo GP/LAT
9. Artis Roze - Latvian Championships U23 (Road Race)/LAT
9. Sergey Firsanov - Scandinavian Open/SWE/UCI1.2
9. Florian Fromm - Töginger Volksfest Kriterium/GER
9. A. Saramotins - Tour De Bulgarie (7. St./2006)/BUL/UCI2.2
9. S. Firsanov - Tour De Bulgarie (9. Stage/2006)/BUL/UCI2.2
10. Aleksejs Saramotins - GP Adinkerke/BEL
10. Gusts Eisaks - GP Moortsele/BEL
10. Olegs Melehs - Triptyque Des Monts (4. Stage)/BEL/UCI2.2
10. Artis Roze - GP Bellegem/BEL
10. Olegs Melehs - Ronde Van Waddinxveen/NED
10. N. Lasis - Five Rings Of Moscow (Prologue)/RUS/UCI2.2
10. Peter Jörg - GP Diessenhofen/SUI
10. Florian Fromm - Rund Um Empfingen/GER
10. Laurent Arn - Giant Time Trial/GER
10. Herberts Pudans - Tour De Slovaquie (2. Stage)/SVK/UCI2.2
10. Olegs Melehs - Tour De Bulgarie (1. Stage))/BUL/UCI2.2
TRACK
1. Peter Jörg - Bahnmeeting Oerlikon (Stayers)/SUI
1. Peter Jörg - Aweka Cup Oerlikon (Stayers)/SUI
1. Peter Jörg - Swiss Championships (Stayers)/SUI
1. Peter Jörg - Int. Steher Rennen Köln (Stayers)/GER
1. L. Arn - Swiss Championships (4km Team Pursuit)/SUI
1. Peter Jörg - Steher Rennen Oerlikon (Stayers)/SUI
1. Peter Jörg - Länderkampf SUI-GER (Stayers)/SUI
1. Peter Jörg - World Cup (Stayers)/GER
2. Peter Jörg - Six Days Berlin (Stayers)/GER
2. Peter Jörg - Pfingstpreis der VR Bank Forst (Stayers)/GER
2. Peter Jörg - Steher International Oerlikon (Stayers)/SUI  
3. Vasil Kiryienka - World Championships (Points)/FRA/UCI WC
3. Peter Jörg - Preis Des Sport Zentrums Pirna (Stayers)/GER 
3. Peter Jörg - Preis Der Stadt Leipzig (Stayers)/GER
3. Peter Jörg - Steher EM Revanche (Stayers)/SUI
3. Peter Jörg - Grosser Messepreis Leipzig (Stayers)/GER
5. Peter Jörg - European Championships (Stayers)/GER
9. Peter Jörg - Six Days Stuttgart/GER
MTB
1. Aleksejs Saramotins - SEB MTB Marathon 2/LAT
1. Aleksejs Saramotins - SEB MTB Marathon 3/LAT
1. Olegs Melehs - Latvian Championships/LAT
1. Olegs Melehs - SEB MTB Marathon 4/LAT
2. Aleksejs Saramotins - Latvian Championships/LAT
2. Aleksejs Saramotins - SEB MTB Marathon 4/LAT
3. Normunds Lasis - SEB MTB Marathon 3/LAT
3. Normunds Lasis - SEB MTB Marathon 5/LAT/UCI E2 
4. Toms Veinbergs - SEB MTB Marathon 4/LAT
4. Toms Veinbergs - SEB MTB Marathon 2/LAT
4. Normunds Lasis - SEB MTB Marathon 6/LAT
5. Olegs Melehs - SEB MTB Marathon 1/LAT/UCI E2
5. Olegs Melehs - SEB MTB Marathon 3/LAT
5. Toms Veinbergs - Latvian Championships/LAT
5. Olegs Melehs - SEB MTB Marathon 6/LAT
6. Aleksejs Saramotins - SEB MTB Marathon 1/LAT/UCI E2
6. Toms Veinbergs - SEB MTB Marathon 5/LAT/UCI E2
8. Aleksejs Saramotins - SEB MTB Marathon 5/LAT/UCI E2
9. Sergey Firsanov - SEB MTB Marathon 5/LAT/UCI E2
10. Normunds Lasis - SEB MTB Marathon 1/LAT/UCI E2
10. Daniels Ernestovskis - SEB MTB Marathon 5/LAT/UCI E2